Skip Navigation Links

Skip Navigation Links.

Alış Satış
Dolar
Euro

 
 
 
Turizm İçin Verilen Sözler Ne Oldu?

 ÖMER FARUK ZENGİNAL - LAZHABER
Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Memoğlu, Gerek RİZE gerekse de Ardeşen Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalara Pazar TSO olarak destek verdiklerini ifade ederek sözlerine başladı.


Organize Sanayi Bölgesinin yanında bacasız sanayi olarak adlandırılan Turizm ile ilgili de önemli tespitlerde bulunan Memoğlu, “Bölgemiz de ne yazık ki büyük bir göç var. Bu göç’ün ana sebeplerinden birisi de muhakkak ki istihdam sorunudur. Bu sorunu da Turizm ile çözebileceğimizi düşünüyorum. Bölgemiz de farklı aktiviteleri Turizm’e açmak lazım. Ne yazık ki çok geride kaldık.” Dedi.

Ayder’de Teleferik Sözü Tutulmadı!
Son yapılan Kardan Adam Şenliklerine Katılan Hükümet temsilcilerinin, Ayder’i Davos’tan üstün gösdüklerini ifade ederek halka seslendiklerini anımsatan Memoğlu, “Burada Eski Spor Bakanımız Suat Kılıç Ayder’e Teleferik ve Kayak Tesisinin yapılacağın müjdelemişti ancak aradan geçen 1 yıl gibi bir süreçte bu konuyla ilgili hiçbir somut adım atılmadığını gördük. Sadece sözde kaldı. Siyasilerimiz sözünü tutmadı. Oysa ki Ayder teleferik ve kayak tesisi gibi projelerin yanında sıcak su da termal ve sağlık turizmine, hayata geçirilecek olan tesislerle spor turizmine açılabilir. İnşallah bu projeler hayata geçer. Ayrıca dünya da meydana gelen eksen kayması nedeni ile ciddi boyutlarda hava değişimleri var. Dünyanın bir çok bölgesi sıcaktan ve susuzluktan kavrulurken, Rize’miz bu anlamda çok büyük önem kazanıyor.” İfadelerini kullandı. Havaalanı Turizm’e Olumlu Yansıyacaktır!
Rize’ye havaalanı yapılmasıyla, Turizm’de önemli gelişmelerin yaşanacağını ifade eden Memoğlu, “Havaalanı konusunu çok konuşup, yoğurup, pişirmek lazım. Yer konusunu tabiî ki ilgili teknik ekipler bizlerden çok iyi bilir. En uygun yere yapılacağından da kuşkumuz yok. Şu gerçeği de göz ardı etmememiz lazım ki Trabzon’dan kalkan uçakların taşıdığı yolcuların en az 3’te 2’sini Rize ve Artvin’den gelen yolcular oluşturuyor.” Dedi.

                                                                                                                
 
     
 
Yorumlar
 
 

Copyright © 2008 
tolgacanca@msn.com