Skip Navigation Links

Skip Navigation Links.

Alış Satış
Dolar
Euro

 
 
 
KOSGEB'den Pazar'da 150 bin TL'lik iş kurma destekli kurs

 Pazar’da Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle 50 bin TL’si hibe olmak üzere 150 bin TL’ye kadar iş kurma desteğinin sağlanacağı KOSGEB girişimci eğitimi başladı.

Pazar Halk Eğitim Müdürlüğü Salonunda 4 gün devam edecek KOSGEB Girişimci Eğitimi programı başladı.30 girişimcinin katıldığı kusun ilk gününde açılış konuşmasını yapan Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Memoğlu, “Özel bir çaba ile bu kursun Pazar’da açılması için mücadele verdik ve bugün itibariyle de başladık. 50’nin üzerinde başvuru gerçekleşti. Başvuru sırasına göre ilk 30 girişimcimiz kursa katılmaya hak kazandı. Aralarında üniversite mezunlarının da bulunduğu kursiyerlerimizin proje geliştirmeleri, başarıyı yakalamaları ve cesaretleri bizim için ayrı bir mutluluk oldu.” dedi.


 

KOSGEB Müşaviri Turgut Arslan ise yaptığı konuşmada, bu eğitimi alan kursiyerlerin 50 bin TL hibe olmak üzere 150 bin TL iş kurma desteği alabileceklerini söyledi.Arslan, 4 gün sürecek kursa devamlılık şartı bulunduğunu söyleyerek, kursu başarıyla tamamlayanlara da kursiyer belgesi verileceğini söyledi.

 

 

                                                                                                                
 
     
 
Yorumlar
 
 

Copyright © 2008 
tolgacanca@msn.com